Отзыв о токарных горизонтальных станках DOOSAN серии Lynx 2100А — ПрАт «Кредмаш»

Модель сочетает превосходную производительность обработки и надежность для пользователя. Новинки и улучшение Lynx series: увеличенные габариты обрабатываемых деталей, увеличенный крутящий момент шпинделя, прямое соединение сервопривода револьвера, защита направляющих для отвода стружки, программируемый привод ЗБ с гидравлическим цилиндром, 10.4″ дисплей – стандарт, большие габариты обработки, повышенная жесткость.

Ниже приводим отзыв о работе оборудования DOOSAN серии Lynx 2100А:

Технічне переозброєння: Новий рівень ефективності у механічній обробці

Упродовж останніх років процес переозброєння виробництва ПрАТ «Кредмаш» новим обладнанням набуває особливого значення. Уже сьогодні основна частина металорізальних верстатів морально та фізично застаріла і вкрай зношена. Проведення капітальних ремонтів не дозволяє відновити характеристики точності і не виправдовує себе в економічній площині.

Використання застарілого обладнання як частини технології з’їдає рентабельність підприємства та знижує конкурентоздатність продукції через її вартість та якість. Не враховуючи проблем з обладнанням, вкрай важко знайти та зацікавити робітників особливо високої кваліфікації для роботи на універсальному обладнанні.

У такій ситуації переоснащення шляхом переходу на прогресивне обладнання з числовим програмним управлінням відкриває можливість зберегти виробництво та дати новий поштовх для подальшого розвитку заводу.

Впевнений, що аналогічний аналіз, проведений керівництвом  ПрАТ «Кредмаш», став передумовою для прийняття достатньо відповідального рішення – придбання двох елітних автоматичних токарних верстатів південнокорейського виробництва Doosan Lynx 2100А.

Ці верстати за тиждень роботи після їх запуску на виготовлення деталі МЗН 1-1 009Т «Ролик» повністю підтвердили попередньо теоретично розрахований машинний час та в процесі роботи покращили його на 31%. Економічний ефект склав близько 4 мільйонів гривень на рік. Окупність верстатів – приблизно 1,5 роки.

Окрім виготовлення деталей МЗН проведено роботи з виготовлення різноманітних деталей дорожніх машин. На цей момент успішно відпрацьовано і виготовлено великі партії деталей тринадцяти видів. На часі – відпрацювання ще одинадцятьох позицій. Здійснюється додатковий аналіз щодо деталей механічного цеху і можливостей їх виготовлення на механообробних центрах.

Сучасний верстат, правильно підібраний прогресивний інструмент та ефективно створена керуюча програма – все це дозволяє отримувати деталі з високою продуктивністю і точністю до 0,01 мм.

При відпрацюванні підтверджено правильність вибору конкретної моделі та виробника верстатів. Наявність тільки у верстата Doosan Lynx 2100A задньої підтримуючої бабки з довжиною переміщенні 350 мм дозволило налаштувати в автоматичному режимі ефективну обробку масових деталей ланцюгів типу «Валик».

Особливістю верстатів Doosan Lynx 2100A є можливість відносно швидкого переналагоджування їх на виготовлення різноманітних деталей, що в сучасних умовах завантаження і насичення виробництва ПрАТ «Кредмаш» дуже важливо. Верстати можуть працювати у дві-три зміни, сім днів на тиждень.

Перехід на обробку на верстатах з числовим програмним управлінням Doosan Lynx 2100A дозволить підвищити продуктивність обробки у три-шість разів та зменшити витрати на виробництво (електроенергію, ремонт, експлуатацію) за рахунок більш ефективного використання.

На підприємстві підготовлено додатково чотирнадцять операторів, які пройшли навчання в Технічному Центрі «ВаріУс» і готові поступово ставати до роботи на обробних центрах. Також фактично створена команда програмістів цих верстатів.

Отримані результати підтвердили правильність обраного шляху розвитку. Наступні два верстати планується ввести в експлуатацію у 2-му кварталі 2018-го року.

Олексій Титаренко,
начальник бюро механічної обробки відділу головного технолога.