Месяц: Сентябрь 2024
M.T. Marchetti «OPEN HOUSE 2024»
Представники ІТЦ Варіус відвідали День відкритих дверей M.T. Marchetti «OPEN HOUSE 2024»
Компанія M.T. Marchetti (Італія) – виробник статичних та приводних інструментальних блоків та комплектуючих до них для токарних верстатів з ЧПУ. Діапазон виробів включає версії для токарних верстатів усіх провідних виробників як з похилою станиною та револьверною головою, так і для конвенційних токарних верстатів та автоматів поздовжнього точення.
14 червня в Італії відбувся День відкритих дверей МТ 2024. Цей захід дозволив партнерам з різних країн Європи дізнатися більше про компанію МТ та її цінності. Гості мали можливість детально ознайомитися з асортиментом, що налічує понад 11 000 найменувань, та можливостями оснащення для токарних верстатів з ЧПУ. Особлива увага під час презентації та екскурсії на виробничому майданчику приділялася інноваційним продуктам.
У складі делегації представники ІТЦ Варіус відвідали завод та ознайомилися з процесом розробки та виробництва передової продукції МТ.
Запрошуємо приєднатися до волонтерського руху, м. Дніпро.
У 2013 році ДК Варіус було створено та запущено соціальний проект «Пошук зниклих дітей». Сьогодні він перетворився на волонтерський рух.
Запрошуємо приєднатися до волонтерського руху, м. Дніпро.
У 2013 році ДК Варіус було створено та запущено соціальний проект «Пошук пропавших дітей». Сьогодні він перетворився на волонтерський рух.
Будь ласка, приєднуйтесь! І запрошуйте всіх небайдужих!
Вступити до групи можна за посиланням. Зробимо все для майбутнього наших дітей, для майбутнього України. Дякуємо кожному!
Industry 4.0: Розумний інструмент для розумного виробництва
В. А. Жовтобрюх, керівник групи компаній «Інженерно-Технічний Центр «Варіус»:
«Металообробка стоїть на порозі серйозних змін. Час оцифрування всіх процесів у промисловості, який прийнято називати ерою Industry 4.0, вимагає від виробників інструменту розробки не лише кращих конструкцій, матеріалів та інноваційних покриттів, а й нових концептуальних рішень, впровадження яких дозволить використовувати на повну міць можливості сучасного металообробного обладнання та підвищити ефективність виробництва ».
Інструмент та запити часу
Ми, як інжинірингова компанія, що здійснює повний комплекс із впровадження у виробництво обладнання, оснащення, інструменту та технологій, відчуваємо деяке відставання можливостей різального інструменту від верстатів. А це означає, що саме функціональність інструменту нині визначає існуючий рівень продуктивності у металообробці. Особливо, коли це стосується виготовлення складних виробів для аерокосмічної галузі з нових матеріалів, що ще більш важко обробляються.
Виробництво виробів, що відповідають сучасним запитам суспільства: побутової техніки, сільгосп обладнання, економічних та надійних літальних апаратів, автомобілів та морських суден тощо, постійно потребує нових матеріалів, що мають покращені властивості. Вони повинні бути міцними, недорогими, теплостійкими, зносостійкими та стійкими до агресивних середовищ. Це, у свою чергу, стимулює провідних світових верстатобудівників удосконалювати обладнання, щоб обробляти вироби з нових матеріалів із необхідною потужністю, необхідною кінематикою та максимально можливою універсальністю. Але в цьому процесі між інноваційним матеріалом та верстатом завжди знаходиться ще один важливий елемент конструкції – інструмент.
Наскільки він добрий, наскільки підходить саме для обробки даної деталі з даного матеріалу, для даного процесу та даного виробництва? — Питання, яке хвилює технолога підприємства, яке стоїть перед вибором інструменту для виконання нового завдання замовника.
Провідний спеціаліст компанії ISCAR Андрій Петрилін в одній зі своїх публікацій наголошує на цій тенденції:
«Прогрес у галузі матеріалознавства та металургії не лише приніс нові екзотичні матеріали, а й надав технології для створення матеріалів із заздалегідь заданими властивостями. Виготовлення компонентів з таких матеріалів значно покращило робочі параметри деталей, але їхня обробка стала більш складною. У багатьох випадках можливість успішної обробки обумовлена лише обмеженнями ріжучого інструменту.
Ріжучий інструмент, найменший елемент технологічної системи, що безпосередньо контактує з деталлю, і є сполучною ланкою між верстатом та матеріалом. Для реалізації переваг високотехнологічних верстатів та ефективних стратегій обробки він має відповідати відповідним вимогам. Пошук технічних рішень у відповідь на постійно зростаючі запити сучасної металообробки і є основою нових розробок у галузі ріжучого інструменту».
Незважаючи на те, що можливості програм, що значно зросли, для тривимірного моделювання інструменту, а також конструкторсько-технологічних систем CAD/CAM дозволяють досягати відмінних результатів, пропонуючи інноваційні конструкції державок і нові форми пластин для обробки екзотичних матеріалів, на мій погляд, недостатньо застосовувати тільки традиційні. методи розробки різального інструменту, спрямовані на досягнення кращої продуктивності та надійності.
Наприклад, у сучасних літаках, особливо у безпілотних літальних апаратах (БПЛА), значно збільшилася кількість деталей, виготовлених із композиційних матеріалів. А для їх ефективної механічної обробки потрібен спеціальний різальний інструмент із новими властивостями. Це є ключовим моментом для технологічного стрибка в аерокосмічній промисловості.
Сьогодні металообробні підприємства ставлять виробникам ріжучого інструменту інші завдання, ніж навіть 5–10 років тому. У цифрову епоху замовник чекає від них постійної участі не тільки у фізичному, а й у віртуальному виробництві, а отже — зручної інформації, необхідної фахівцям клієнта для моделювання процесів, для інтеграції складання інструментів та оснащення, а також для багато іншого, що впливає на процес підготовки виробництва.
Сучасним менеджерам підприємств все частіше потрібні вичерпні дані про інструмент, необхідний доступ до різної інформації, що дозволяє створювати моделі-близнюки, виконувати інженерні та економічні розрахунки, аналізувати термін служби інструменту, виконувати негайні налагодження та автоматичні заміни. Розробка інструменту на основі всієї бази знань та компетенцій, а також оцифрування у форматах, зручних як для його споживача, так і виробника обладнання, стає вимогою часу. У цьому полягає основна особливість процесу розвитку ріжучого інструменту відповідно до концепцією Industry 4.0.
Локомотивом у цьому процесі, як завжди, є найбільші світові компанії з виробництва металорізального інструменту. А лідерами в інноваціях можна назвати: ISCAR (Ізраїль), TaeguTec (Республіка Корея) та Tungaloy (Японія).
Назустріч стандартам Industry 4.0
Завдання Industry 4.0. в галузі промислового виробництва полягають у підвищенні його ефективності завдяки інтеграції до технологічних процесів кіберфізичних систем (CPS). При цьому все обладнання, інструмент, оснащення, матеріали оснащуються датчиками зворотного зв’язку та/або засобами ідентифікації, які формують загальну базу даних про свої властивості, положення, стан тощо. без втручання людини, у тому, щоб зробити продукцію певної якості та у заданій кількості.
У таких умовах дуже важливо, щоб процес підбору інструменту був швидким, простим та зручним для виробничників. Ось із цього і починається «Індустрія 4.0» для інструменту! Тобто його весь час має супроводжувати інформація на кожному етапі життєвого циклу.
А для цього виробники різального інструменту все інтенсивніше оцифровують процеси розробки та виробництва. Щоб контролювати та покращувати якість, збільшувати надійність та передбачуваність терміну служби інструменту. При цьому на перший план виходить завдання розробки такого інструменту, який «уміє спілкуватися» з іншими пристроями за допомогою технологій IoT, мовою, єдиною для всіх засобів виробництва, на основі єдиних специфікацій, стандартів, баз даних. Тобто для ріжучого інструменту повинен створюватися цифровий двійник, який буде носієм всієї необхідної виробником інформації про нього. Наприклад, якщо зараз машинобудівні підприємства використовують у своїй роботі сучасні CAD/СAM-системи, то цифровий двійник інструменту має бути інтегрований у них для того, щоб допомогти у виборі інструменту для певних завдань. При цьому може бути завантажений великий обсяг інформації про його геометричні параметри, режими, оброблювані ним матеріали, досвід експлуатації і т. д. Крім того, вся інформація повинна бути постійно оновлюваною. Дане програмне забезпечення має легко встановлюватися як на комп’ютер або планшет, так і смартфон. Це відкриває інструменту «двері» у виробництво, бо без цього він уже просто стоятиме, як сувенір на полиці.
Оцифрування інформації про інструмент
Питання оцифрування інформації про інструмент у ІТЦ «Варіус» ми приділяємо багато уваги.
Це добре демонструє наша віртуальна виставка — там весь інструмент та супутнє оснащення представлені в 3D-форматі, завдяки чому металообробники можуть розглянути його з усіх боків, а конструктор — завантажити в CAD/CAM-систему та заощадити, таким чином, багато часу технолога при розробці техпроцесу.
Така форма подання інформації дозволяє виробничникам звертатися до нас у компанію вже з повним розумінням того, який інструмент необхідний. І після кількох додаткових питань отримати найефективніший варіант.
Безперервний контакт із клієнтом
Бізнес-модель Інженерного Центру заснована на постійному, точніше безперервному контакті з клієнтами. І правильність цієї стратегії підтвердила фраза одного з топ-менеджерів найстарішої на світовому ринку європейської компанії, що виробляє ріжучий інструмент, що недавно трапилася мені на очі.
«Очікування покупців обладнання та інструменту від продавців стрімко змінюються. Від нас чекають дедалі доступнішої, буквально в один клік, інформації та більше технічних знань, але водночас і більше уваги, оскільки на пенсію йде все більше власних фахівців. А це означає, що взаєморозуміння та довіра клієнтів, як і раніше, має вирішальне значення, і найкраще його налагоджувати особисто».
Додати до цього нічого. Це те, що ми робимо сьогодні як постачальники інструментів та обладнання. І те, над чим працювали минулого року, і те, чого прагнутимемо в майбутньому. Наші клієнти повинні мати під рукою інформацію — про розміри, матеріал, про досвід експлуатації, про умови співпраці та застосування інструменту на певному устаткуванні в Україні, про рівень сервісу, який надається виробником або дилером цього інструменту — та отримувати її одним натисканням клавіші.
Але це не виключає потреби постійного зв’язку з клієнтом. Потрібна інфраструктура для цього у нас також передбачена. Практично щодня на виїзді перебуває від 8 до 10 автомобілів із нашими фахівцями «на борту». Це продавці, технології, сервісні інженери. Причому коли ця команда відвідує замовника, наприклад у Луцьку, то намагається побувати і в інших клієнтів із цього міста. Таким чином, працюючи щодня у різних регіонах країни, ми забезпечуємо технологічну, консультативну та сервісну підтримку великому числу наших клієнтів в Україні. При цьому ще зустрічаємося зі спеціалістами нових підприємств та отримуємо від них нові завдання.
Рішення пропонує дистриб’ютор
Зараз у світі машинобудівних підприємствах спостерігається цікава тенденція. Пошук нових технологічних рішень, оптимізацію та удосконалення існуючих процесів на підприємстві виконує не штатний технолог, а дистриб’ютори. Тобто компанії, які постачають інструмент, обладнання, матеріали, сьогодні зобов’язані не лише бути службою логістики, а й надавати технічну підтримку своїм клієнтам, при цьому бути носіями інновацій.
Для нашого Інженерно-Технічного Центру це давно така ж норма, як і для кращих дистриб’юторів у Північній Америці або в країнах Європейського Союзу. Адже заводчани, постійно зайняті вирішенням поточних завдань, зовсім не мають часу для ретельного вивчення новинок ріжучого інструменту або можливостей сучасних верстатів. Тому їм вигідно працювати зі справжніми інжиніринговими компаніями, а не просто із продавцями.
Коли наші конкуренти на українському ринку в цих питаннях роблять лише перші кроки, ми пішли далеко вперед. Кадрова політика ІТЦ «Варіус» ще 15 років тому була спрямована на безперервне підвищення рівня знань не лише інженерного складу, а й продавців інструменту чи обладнання. Відповідно до неї ми прагнемо, щоб рівень компетентності співробітника відділу продажів ІТЦ «Варіус» з досвідом роботи 3–5 років був адекватний підготовці спеціаліста ВДТ
промислового підприємства Такий вектор на навчання співробітників і безперервне зростання їхньої кваліфікації завдяки обміну досвідом усередині компанії приносить свої плоди вже багато років. По суті, ми сьогодні наближаємося за рівнем і обсягом завдань до роботи цілого підрозділу солідного НДІ машинобудування.
Оцінка такого взаємовигідного партнерства, дана керівниками та власниками українських промислових підприємств, підтверджує правильність обраної нами стратегії.
Крім того, завдяки роботі IT-департаменту ІТЦ та розробленим ним програмним засобам контролю ефективності обладнання ми заощадили для наших замовників чимало часу, необхідного їм для розробки власних технічних рішень.
Заповнити паузу
В умовах кадрового дефіциту нерідко трапляються ситуація, коли ключовий спеціаліст підприємства йде на пенсію або з якоїсь причини звільняється. Керівники підприємств, які вже попрацювали з нами, впевнені, що в такий скрутний момент можуть звернутися до нашої компанії та отримати практичну допомогу з усіх питань, пов’язаних із відпрацюванням технологічних процесів і навіть із терміновим випуском реального виробу. Наш фахівець може стати за верстат, а технолог — написати програму, доки підприємство не знайде нового фахівця, якого, до речі, ми ж і допоможемо навчити.
Час, коли темп змін постійно зростає
Сьогодні зміни у світі відбуваються з зростаючим темпом. Машинобудівні підприємства стають все гнучкішими, дуже рідко випускаючи ту саму продукцію довгий час. Вони змушені розширювати асортименти, постійно виводити на ринок новинки. Важливу роль цьому грають розробки власних технічних фахівців, які мають великим досвідом і компетенціями. А наше завдання – забезпечити їх необхідною інформацією про новинки, допомогти у розрахунках чи контролі результатів впровадження технологій та обладнання.
Система моніторингу ефективності роботи верстатів
Сьогодні Варіус – єдина в Україні компанія, яка розробила власний програмно-апаратний комплекс моніторингу ефективності використання обладнання з ЧПК (СМЕІО). Вперше ми його продемонстрували у 2019 р. на Київському промисловому форумі, потім протягом року модернізували відповідно до відгуків та рекомендацій клієнтів, та представили оновлену версію в рамках нашої Цифрової виставки обладнання та інструменту у листопаді 2020 р. До 2021 року ця система була запущена вже на семи українських підприємствах, забезпечуючи моніторинг понад 80 одиниць обладнання.
Це програмне забезпечення дозволяє менеджменту компаній та керівникам виробничих підрозділів у будь-який час доби мати доступ до ключової інформації: чи працює верстат, який виріб обробляється на верстаті в даний момент, побачити конкретний кадр програми або причину зупинки, П. І. О. оператора верстата, сформувати статистику за будь-який період та за будь-яким параметром, порівняти ефективність роботи верстатів у різні періоди. Крім того, технологи, користуючись нашою системою, можуть завантажити нову програму, не виходячи з офісу.
ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА
У 2020 р. Цифрова виставка обладнання та інструменту та ПЗ пройшла на «УРА»! Навіть із більшим успіхом, ніж традиційна у всі попередні роки. Її відвідали майже всі наші клієнти. Багато хто залишив свої коментарі, поставили завдання, дав рекомендації.
Машинобудівники України переживають зараз не найпростіший період своєї діяльності. Але життя триває, і ми всі повинні рухатися вперед: якщо не хочеш тупцювати на місці, шукай нових шляхів…
Підписуйтесь на наш You-Tube канал! — Тут практично щотижня з’являється багато матеріалів, цікавих для виробничників.
Завантажити статтю у форматі pdf >>
Технічний семінар «Нові моделі DOOSAN 2021»
11 березня 2021р. у м. Дніпро відбувся щорічний семінар для інженерів-технологів, сервісного центру та відділу продажу компанії ВаріТек.
У ході семінару було представлено як нову продукцію 2020-2021 рр., так покращення та оновлення, які отримали вже випущені та працюючі на машинобудівних підприємствах світу та України моделі лінійки DOOSAN.
Високопродуктивний 10-дюймовий токарний центр LYNX 2600Y/SY
У комплектацію верстата було додано вісь Y, яка збільшує універсальність даної моделі.
Особливості LYNX 2600Y/SY:
— стандартний патрон 10», вісь Y (Y/SY)
— шпиндель 18,5 кВт
— переміщення по осях X/Y/Z — 250/105/680 мм
— револьверна голова BMT55P 12/24, 16 станцій
— задня бабка з ЧПУ у стандартній комплектації
— компенсація температурних деформацій (опція).
Докладніше про модель LYNX 2600Y/SY читайте тут
Високопродуктивний верстат для обробки автомобільних дисків PUMA VAW6000-ACC
Модель оснащена змінником палет (АСС), що дозволяє з одного боку палети проводити обробку, а на протилежній частині знімати готовий виріб і встановлювати заготовку для подальшої обробки. Таким чином, мінімізується час на переналагодження.
Особливості:
— шпиндель 75 (100) кВт
— дві револьверні голови VDI 50х2шт
— автоматичний змінник палет 2-ACC
— високошвидкісна напрямна LM 30 м/хв
— допоміжна панель управління, портативний пульт управління стандартом.
— Високопродуктивні свердлильні/різьбонарізні/фрезерні верстати T 5500L / T 7500
Модель T5500L
— Стіл 1300×600 (200кг)
— Шпиндель: 5,5/3,7 кВт
— Переміщення по X/Y/Z — 1200/550/480 мм
— автоматичний змінник інструменту на 30 позицій (BT30)
Модель T7500
— Стіл 1600×800 (200кг)
— Шпиндель: 5,5 / 3,7 кВт
— Переміщення по X/Y/Z: 1500/750/480 мм
— Автоматичний змінник інструменту на 30 позицій (BT30).
— Блок зв’язку 5G.
Вертикальний обробний центр VX 5500H для надмалих отворів
Головна перевага – швидкість шпинделя 40 000 об/хв.
Особливості:
— шпиндель HSK-E28 40000 об/хв
— стіл 520×500 мм (100 кг)
— переміщення X/Y/Z — 600/550/300 мм
— сучасна стійка ЧПУ Doosan Fanuc i.
Верстат VX 6500G для високоточної обробки графіту та кераміки
Особливості:
— шпиндель – 12 000 (20 000) об/хв
— переміщення по X/Y/Z — 1050/650/550 мм
— оптимізована конструкція для обробки графіту:
Компенсація теплової деформації
— охолодження гайки кулько-гвинтової передачі
— управління зміщенням осі шпинделя
— компенсація теплової деформації конструкції
Пристрій захисту системи приводу подачі
— захист напрямних
— захисна конструкція кулько-гвинтової передачі
— покриття X/Z SUS Multi
— Система консистентного мастила
— Сучасна стійка ЧПУ Doosan Fanuc i.
Двошпиндельний обробний центр XC 4000DA-2SP
Модель оснащена столом, а на кожній стороні палети встановлений поворотний стіл. Це дозволяє одночасно обробляти дві деталі, заощаджуючи таким чином час на переналагодження.
Особливості:
— висока продуктивність завдяки двом шпинделям 12 000 об/хв.
— висока швидкість прискорення/уповільнення
Відмінні характеристики розгону, станина з мінерального лиття
— висока точність
— Охолодження шпинделя
— датчик термокомпенсації
— Лінійні напрямні X/Y/Z
автоматичний пристрій зміни інструменту АТС на 2×24 позиції (HSK-A63)
— 3-х осьовий, 4-х осьовий стіл.
Докладніше про модель XC 4000DA-2SP читайте тут.
5-осьовий вертикальний обробний центр з рухомою колоною VCF 1100LSR
Це послідовник моделі VCF 850LSR, що відрізняється збільшеними габаритами. Оснащений вбудованим поворотним столом та поворотним фрезерним шпинделем. Вісь Y — 1100 мм.
Особливості:
— шпиндель ISO #50 – 10 000 об/хв, 37 кВт, 140 Нм
— переміщення по осях X/Y/Z — 4000/1100/120 мм
— прискорене переміщення X/Y/Z — 40/40/40 м/хв
— автоматичний пристрій зміни інструменту ATC на 60 позицій (120 — опція)
— одночасна 5-осьова обробка
— Поворотний стіл ø1050 мм
— Поворотна голова: ± 120 °.
Дізнатись докладніше про нові моделі токарних та фрезерних верстатів DOOSAN з ЧПУ можна в офісі компанії ВаріТек: +380-56-790-8421, info@varitec.com.ua. Представництво та Сервісний Центр в Україні.
Компанія ВаріТек – ексклюзивний дистриб’ютор DOOSAN MACHINE TOOLS CO., LTD в Україні понад 10 років.Найкращий сервіс верстатного обладнання в Україні.
Наша бізнес-модель заснована на двох складових: продукт та репутація
Керівник групи – Валерій Жовтобрюх – сьогоднішній співрозмовник видання «Обладнання та інструмент для професіоналів» (Металообробка №6/2020)
Група компаній «Інженерно-Технічний Центр «Варіус» — один із найбільших в Україні постачальників металообробного обладнання, інструменту та оснащення — широко відома комплексним підходом до вирішення завдань, які стоять перед клієнтами. На її рахунку — сотні верстатів із ЧПУ, які працюють на машинобудівних підприємствах у рамках сотень складних проектів.
— Останнім часом Ви активно популяризуєте слоган «Краща виставка верстатів з ЧПУ — це виробничі майданчики, що діють», маючи на увазі, звичайно ж, верстати, поставлені вашою компанією…
Все правильно. Ми знаходимося поруч із клієнтом на всіх етапах роботи над проектом: від отримання технічного завдання та креслення деталі до впровадження її у виробництво шляхом постачання обладнання, інструменту та оснащення, розробки техпроцесу та програмного забезпечення. Завдяки цьому наш замовник отримує надійну та економічно вигідну підтримку, а також допомогу у вирішенні безлічі завдань, що стоять перед ним, і в результаті – виробництво деталі у потрібній якості з найкращою собівартістю. Що і є нашою «візитною карткою» та демонстрацією наших можливостей.
Справді, якість і надійність верстатів DOOSAN, що поставляються нами, продуктивність і стійкість інструменту ISCAR і TaeguTec, ефективність впроваджених нами технологій найкращим чином демонструють виробничі майданчики наших клієнтів, розташовані в різних містах України.
ДП «Машинобудівне конструкторське бюро Івченко-Прогрес». У рамках комплексного проекту наші фахівці розробили техпроцеси, поставили інструмент, оснастку та токарний центр DOOSAN PUMA 4100, що дозволило підприємству підвищити продуктивність обробки деталей складної форми та розширити номенклатуру виробів, що виготовляються, призначених для авіаційних двигунів.
За 10 років співпраці наша компанія поставила у ПАТ «ФЕД» цілу гаму верстатів DOOSAN. У кооперації з фахівцями підприємства було впроваджено інноваційні технології та високотехнологічний інструмент, що дозволяє витримувати найвищі вимоги виробничників до точності та чистоти поверхні оброблюваних деталей, призначених для різних авіаційних агрегатів.
На харківському заводі «Корум Світло шахтаря» було встановлено горизонтально-розточувальний 5-осьовий верстат DOOSAN DBC160, який призначений для обробки деталей вагою до 2 тонн та завдовжки до 4 метрів. Тепер тут виготовляють великогабаритні деталі, які раніше купували сторонні організації. А завдяки впровадженню нашими фахівцями інструменту TaeguTec на окремих технологічних операціях, продуктивність зросла втричі.
Для ПК «ПОЖМАШИНА» також у рамках комплексного проекту було розроблено технологію, поставлено інструмент і двопаллетний горизонтально-фрезерний ОЦ DOOSAN NHP 6300. Крім того, токарний ОЦ DOOSAN LYNX 2100MB, завдяки чому значно скоротився час випуску деталей типу «тіла обертання». Наприклад, корпус насоса, який раніше виготовлявся за 45 хвилин, тепер обробляється лише 15.
У Чернігові на заводі «ПЕТ Технолоджіс» наші інженери допомогли місцевим фахівцям освоїти технологію обробки алюмінієвих прес-форм інструментом TaeguTec, швидко ввести в дію 5-координатний фрезерний обробний центр DOOSAN VC 630/5AX та освоїти на ньому виробництво типових деталей.
Там же у Чернігові для ТОВ «Інспецпром» ДК «МАГР» відповідно до ТЗ наші технологи розробили стратегію розвитку виробництва виробів, що випускаються. Поставили обладнання, інструмент, оснащення, ПЗ «під ключ». Допомогли цьому інноваційному підприємству, що швидко розвивається, вийти на задану окупність, підібрати і навчити операторів верстатів.
На унікальному Шосткінському казенному заводі «Імпульс», де за короткий термін було збудовано сучасний механообробний цех, нашими фахівцями було реалізовано комплексний проект, в рамках якого було поставлено обладнання, інструмент, оснащення, підготовлено керуючі програми, розроблено техпроцеси. Крім того, було проведено багатоетапне навчання співробітників як на майданчику підприємства, так і у м.Дніпро, у нашому навчальному центрі. Результатом виконаної роботи стало впровадження у виробництво нових виробів та комплектуючих до них.
Ось уже десять років ми співпрацюємо з провідним у Східній Європі виробником гідравлічних вузлів та механізмів для мобільної техніки – «Гідросила ГРУП». За ці роки на підприємства групи було поставлено 68 верстатів, розроблено та впроваджено безліч виробничих процесів. Весь цей час наші фахівці здійснюють інжинірингову підтримку діяльності підприємства, спільно з його командою вирішують багато виробничих завдань. Цей досвід взаємно збагачує обидва наші колективи та дає новий імпульс до розвитку.
Це, звісно, далеко не всі компанії, з якими ми співпрацюємо.
— Як вам вдається зацікавлювати у своїх послугах і обладнанні підприємства України, яке постачається? Адже ринок країни досить насичений пропозиціями, і конкуренція у цьому секторі є досить високою? У чому секрет успіху?
— Усі наші проекти на підприємствах — це по суті зобов’язання підняти їхні виробничі процеси на новий рівень ефективності. І те, що наші послуги сьогодні потрібні, говорить про те, що нам це вдається. Насамперед тому, що штат компанії укомплектований висококласними фахівцями, і кожен співробітник дотримується головного корпоративного принципу — висока особиста відповідальність за результат роботи. А це величезний пласт роботи — наприклад, виконання повного комплексу робіт при тестуванні інструменту, підготовці техпроцесів відповідно до індивідуальних особливостей виробництва — того, що реально приносить користь замовнику і дозволяє вибрати оптимальні для нього інструмент, техпроцеси та обладнання.
Наша модель бізнесу передбачає досягнення мети завдяки знанням, досвіду та чималим зусиллям. На відміну від несумлінних постачальників, які прагнуть просто домовитися із замовником. Але для нас важливими є відкритість і чесність, тому що репутація завойовується довго і складно, а втрачається миттєво.
Автоматизація процесів, система моніторингу обладнання, розроблена нами, верстати з ЧПК, методи цифрового контролю — все, що ми активно просуваємо відповідно до концепції Industry 4.0, дає підприємствам значну економію часу та коштів.
Світ металообробки сьогодні все активніше просувається у бік оцифрування та автоматизації. ДК «Варіус» — безпосередній та активний учасник цього процесу в Україні, який залучає до нього з року в рік дедалі більше підприємств.
— Чим і зумовлений відхід вашої компанії з майданчика Промфоруму до віртуальної реальності?
— Сьогоднішня турбулентність в економіці та політиці, пандемія COVID‑19 — це серйозні випробування на міцність будь-якого розміру. Ми сьогодні, як і всі, вчимося виживати за будь-яких умов. Поточна ситуація дала поштовх до реалізації ідеї, що давно виношується в нашій компанії: створити свій цифровий ресурс з відео-презентацією всіх наших можливостей і пропонованої нами продукції, тобто своєрідний онлайн-майданчик зі швидким доступом до фахівців для консультації та спільного вирішення технічних завдань, стоять перед машинобудівниками. Важлива й можливість передачі досвіду, накопиченого в нашій компанії при дистанційному навчанні молоді, яка бажає реалізувати себе у високотехнологічному виробництві. Адже сьогодні наша промисловість зазнає величезних втрат через масовий виїзд із країни молодих фахівців. Але чи завжди вони за кордоном влаштовуються за фахом? Ми зобов’язані створити їм усі умови для того, щоб вони залишилися тут і приносили користь країні та своїм сім’ям, не залишаючи Україну.
Але важливо й те, що наша модель бізнесу передбачає постійне та щільне спілкування із замовниками, і нам, по суті, виставки вже давно нового нічого не дають. Це є ще однією причиною нашого переходу у новий формат спілкування із замовниками. Віртуальні виставки стали вже повсюдним трендом. Наприклад, найбільші автомобільні компанії, зокрема Nissan, Chrysler, Infiniti, Mazda, Mitsubishi, Rolls-Royce, Toyota та Volvo, ще 2019 р. відмовилися виставляти свої концепти та новинки на найбільшому у світі Франкфуртському автосалоні, віддаючи перевагу онлайн-презентаціям та трансляціям. тест-драйвів
— Коли світ побачить ваш проект?
— Презентацію своєї віртуальної виставки ми приурочили до Промислового форуму — найбільшого в нашій країні галузевого заходу, який проходитиме з 24 по 27 листопада на Броварському проспекті у Києві. По суті, ми створили цифрового близнюка нашого стенду на Промфорумі, звичного для всіх його постійних учасників та гостей. Але, на відміну від прототипу, наш цифровий ресурс буде доступний цілий рік в режимі 24/7.
У всіх бажаючих докладно ознайомитися з продукцією та послугами, що надаються нами, з’явиться можливість відвідати стенд нашої компанії в будь-який зручний час. Вони зможуть не лише побачити новинки інструменту, обладнання та програмного забезпечення, а й поспілкуватися з нашими технологами онлайн, а пізніше – і офлайн, ознайомитись із реалізованими нашим інженерно-технічним складом проектами.
Така віртуальна виставка міститиме всі атрибути традиційної. Можна буде поспілкуватися з конкретними фахівцями та отримати відгуки від компаній, які вже співпрацюють з нами. Отримати консультацію як у наших, так і зарубіжних технологів. Побачити обробку реальних деталей на верстатах DOOSAN різних моделей. Отримати рекомендації щодо вибору матеріалів та інструменту, режимів обробки тощо. буд. Одним словом, це буде повноцінне відвідування нашого стенду.
На мій погляд, найцікавішими для фахівців будуть відеозаписи, на яких наші провідні технології демонструють обробку конкретних деталей на верстатах DOOSAN інструментом ISCAR та TaeguTec. Ось деякі з них:
Обробку деталі «Золотник» демонструє Дмитро Кузнєцов — інженер-технолог компанії «ВаріТек».
ОБЛАДНАННЯ ТА ОСНАЩЕННЯ: токарний центр швейцарського типу PUMA ST20GS II покоління, який призначений для серійного та великосерійного виробництва та оснащений барфідером LNS ALPA 320 C3.
ІНСТРУМЕНТ: TaeguTec.
МАТЕРІАЛ: сталь 40Х.
ЧАС ОБРОБКИ: 4 хвилини 57 секунд.
ТЕХНОЛОГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ:
— прорізання канавок
— фрезерування
— свердління та розгортка отворів
— фінішна токарна обробка
— перехоплення та відрізка.
Обробку деталі «Зірочка велосипедна» демонструє Микола Середюк — інженер-технолог компанії «ТаєгуТек Україна».
ОБЛАДНАННЯ ТА ОСНАЩЕННЯ: верстат DOOSAN DNM5700, оснащений шпинделем 12 000 об/хв, поворотним столом CNC‑200R із заднім центром та спеціальним пристроєм у вигляді рамки для обробки деталі за один установ.
ІНСТРУМЕНТ: TaeguTec.
МАТЕРІАЛ: алюміній високоміцний.
ЧАС ОБРОБКИ: 20 хвилин.
Високоточну обробку посадкової поверхні під підшипник демонструє Резнік Єгор — технолог компанії «ТаєгуТек Україна».
ДЕТАЛЬ: ступиця.
МАТЕРІАЛ: сірий чавун.
УСТАТКУВАННЯ: верстат DOOSAN серії LYNX 2100LMB.
ІНСТРУМЕНТ: TaeguTec.
ЧАС ОБРОБКИ: 1 хвилина 50 секунд.
CAM-СИСТЕМА ESPRIT.
Повну обробку деталі кріплення електромережі за дві установки демонструє Павло Рубіжний — інженер-технолог компанії «Іскар Україна».
ВЕРСТАТ: DOOSAN LYNX 300M — шпиндель 3500 об/хв.
МАТЕРІАЛ: сталь 40Х.
ОСНАЩЕННЯ: стандартний трикулачковий патрон.
ІНСТРУМЕНТ: ISCAR.
ГОДИННИК ОБРОБКИ: 15 хвилин.
САМ-СИСТЕМА ESPRIT.
Обробку деталі «Втулка плунжера» демонструє Валерій Безноско — інженер-технолог компанії «ВаріТек».
Втулка плунжера є частиною складальної одиниці Плунжерна пара, яка використовується в паливних насосах.
ЗАГОТОВКА: пруток Ø 70 L 100 мм.
МАТЕРІАЛ: сталь 40Х.
ОБЛАДНАННЯ ТА ОСНАЩЕННЯ: токарний центр DOOSAN LYNX 300M, затискний патрон Samchully.
ІНСТРУМЕНТ: TaeguTec (11 одиниць).
ЧАС ОБРОБКИ: 30 хвилин.
Важливо й те, що онлайн-виставка демонструє рівень компетенції компанії-організатора та її фахівців, їхню готовність до реалізації завдань, що їх ставить перед машинобудівними підприємствами четверта промислова революція.
Безперечно, такий формат роботи з цільовою аудиторією змусить непрофесіоналів піти з ринку, бо такі проекти не разова акція. Вони вимагають певного рівня знань та підготовки кадрового складу, фінансування. Цифровий світ серйозно оновить ринок і змусить, я сподіваюся, багато компаній поміняти моделі бізнесу.
— Але цифрові технології, досвід та рейтинг інжинірингової компанії, якість та надійність поставленого обладнання далеко не все, що потрібно для успішної діяльності промислових підприємств. Їм потрібні ринки збуту, зовнішнє середовище, комфортне для ведення бізнесу і сприяє розвитку…
— На мою думку, держава має мати економічно обґрунтований курс розвитку країни. Важливо розуміти, чого не можна робити за жодних обставин — вбивати освіту, вбивати науку та медицину, вбивати власну промисловість.
Найвище керівництво країни також має мати чітке розуміння того, що потрібно робити, як розвивати і як підтримувати власного виробника. Необхідно забезпечити у країні виробництво товарів із великою доданою вартістю, і як для вивезення там, а й у внутрішнього ринку. І в жодному разі не регулювати імпорт взагалі: без імпорту не обійдешся, але при цьому регулювати постачання тієї продукції, аналоги якої виготовляються в нашій країні, — ось це важливо!
Головне, щоб там, нагорі, це розуміли та вміли захищати інтереси держави. Тоді ситуація почне виправлятися, і за хорошого розкладу це може статися навіть досить різко. Я сподіваюся, що врешті-решт країною почнуть керувати з урахуванням її внутрішніх інтересів, а не інтересів численних «закордонних друзів», і вектор процесів, що відбуваються в нашій промисловості, зміниться.
І в цей момент ми маємо бути тут, в Україні, сильною згуртованою командою з високим рівнем інтелектуального потенціалу та технічних можливостей, здатною запропонувати машинобудівникам сучасні технології та обладнання; зробити так, щоби підприємства, незалежно від форми власності, не просто витратили гроші, а придбали засоби виробництва, які дозволять їх швидко окупити, отримувати прибуток, сплачувати податки, зміцнювати добробут країни та своїх сімей.
Завантажити статтю у .pdf >>
Олександр Борисович Котляр, Технічний Директор Гідросила АПМ, про ювілей співпраці з ГК Варіус
Олександр Борисович Котляр, Технічний Директор підприємства Гідросила АПМ м. Кропивницький, про 10-річний ювілей співпраці з ДК Інженерно-Технічний Центр Варіус.
Напередодні святкування Дня Машинобудівника відбулася зустріч спеціалістів одного з найінноваційних та найуспішніших українських промислових підприємств Гідросилу АПМ з представниками найбільшого в країні інжинірингового об’єднання ДК ІТЦ Варіус, що впроваджує технології для металообробки на базі обладнання DOOSAN, інструменту TaeguITCAM та програмного забезпечення TaeguTec.
Гідросила ГРУП, розробка та виробництво гідравлічних силових машин та компонентів гідросистем — відвідати сайт >>
Підприємство Гідросила АПМ — розробка та виробництво аксіально-поршневих машин та запасних частин до АПМ.
ГК Інженерно-Технічний Центр «Варіус» — відвідати сайт >>
ТаєгуТек Україна, металорізальний інструмент та оснащення — відвідати сайт >>
Навчальний відеокурс програмування обробки на верстатах з ЧПУ
Шановні машинобудівники!
Представляємо навчальний відеокурс — Основи Програмування Обробки на верстатах з ЧПУ.
Перша частина курсу складається з 50+ відеоуроків і доступна абсолютно безкоштовно всім, кому цікавий світ ЧПУ.
Курс стартує 1 вересня 2020 року з вступного уроку. Далі відео викладатимуться щодня протягом вересня та жовтня 2020 року.
Анонс курсу від Жовтобрюха Валерія Олексійовича на нашому YouTube-каналі:
Базова частина курсу допоможе новачкам у світі ЧПУ розібратися з основами автоматизованого проектування обробки, зрозуміти основні G- та M-коди, дізнатися базові формули та визначення, почати орієнтуватися у світі CAD/CAM-систем та цифрового виробництва.
Програма курсу:
1 — Автоматичне керування
2 — Особливості пристрою верстата з ЧПУ
3 — Функціональні складові ЧПУ
4 — Мови програмування ЧПУ-обробки
5 — Процес фрезерування
6 — Ріжучий інструмент
7 — Допоміжний інструмент
8 — Базові визначення та формули
9 — Рекомендації щодо фрезерування
10 — Прямокутна система координат
11 — Створення простий УП
12 — Створення УП на ПК
13 — Передача УП на верстат
14 — Перевірка УП на верстаті
15 — Техніка безпеки
16 — Нульова точка верстата та напрямки переміщень
17 — Нульова точка програми та робоча система координат
18 — Компенсація довжини інструменту
19 — Абсолютні та відносні координати
20 — Коментарі в УП та карта налагодження
21 — G-, M-коди та структура УП
22 — Слово даних, адреса та число. Модальні та немодальні коди
23 — Формат програми
24 — Рядок безпеки та важливість форматування УП
25 — Базові G-коди: G00 і G01
26 — Базові G-коди: G02 і G03
27 — Базові M-коди. Вступ
28 — Зупинення виконання УП: M00 та M01
29 — Управління обертанням шпинделя: M03, M04, M05
30 — Управління подачею СОЖ: M07, M08, M09
31 — Автоматична зміна інструменту: M06
32 — Завершення програми: M30 та M02
33 — Постійні цикли. Вступ
34 — Стандартний цикл свердління та цикл свердління з витримкою
35 — Відносні координати в постійному циклі
36 — Цикли переривчастого свердління
37 — Цикли нарізування різьблення
38 — Цикли розточування
39 — Автоматична корекція на радіус інструменту
40 — Використання автоматичної корекції на радіус інструменту
41 — Активація, підведення та відведення
42 — Підпрограма
43 — Робота з віссю обертання (4-ою координатою)
44 — Параметричне програмування
45 — Методи програмування
46 — Що таке CAD, CAM та CAE?
47 — Схема роботи з CAD та CA
48 — Види моделювання
49 — Модульність CAM-системи
50 — Геометрія та траєкторія
51 — Алгоритм роботи в CAM
52 — Постпроцесор
53 — Асоціативність
54 — 5-осьове фрезерування та 3D-корекція
55 — Високошвидкісна (ВСО/HSM) та високопродуктивна обробка / Трохоїдальне фрезерування
56 — Критерії для оцінки, порівняння та вибору CAM-систем / Програмування ЧПУ-обробки в CAD/CAM
Технічний семінар TOP Automazioni
27 лютого 2020р. у м. Дніпро відбувся технічний семінар від компанії TOP Automazioni – італійського виробника автоматичних пристроїв подачі дроту.
Склад делегації TOP Automazioni:
— Шамс Гаяссе – керівник експортного відділу продажу TOP Automazioni.
— Павло Стефаняк є регіональним представником TOP Automazioni (Польща, Україна).
— Юрій Скуба – менеджер із продажу.
Компанія TOP Automazioni є постачальником унікальних пристроїв подачі дроту, які були запатентовані в 2001 році. Це перші на 100% автоматичні податчики із можливістю регулювання діаметрів за 60 секунд.
Історія цієї компанії починається з 70-х років: тоді це був сімейний бізнес у вигляді простої токарної майстерні, а перший пристрій було спроектовано та виготовлено для внутрішніх виробничих потреб. Але вже 2003 року, завдяки постійним інноваціям та величезному досвіду, продукція компанії вийшла на американський ринок і незабаром виборола всю Європу.
Деякі цифри:
— 2020р. — Лідер з продажу податчиків прутка в Італії — близько 5000 од. (70% ринку)
— територія виробництва – 1500 кв.
— щорічна участь у 24 виставках
— 80 співробітників
— 20 дилерів по всьому світу
— продано близько 10 000 од. пристроїв.
На семінарі були представлені основні моделі автоматичних податчиків пруткових заготовок:
Для токарних верстатів швейцарського типу (токарні автомати):
— XFILES-S – інноваційна універсальна модель, здатна подавати прутки при обертовому цанговому патроні. Підходить для прутків діаметром до 100 мм, діапазон довжин 2000-3000-4000-6000 мм.
— FUSION — податчик прутків до Ø52 мм, діапазон довжин 2000-3000-4000-6000 мм. Комплектується різними магазинами будь-яких виробничих завдань: однорівневими, багаторівневими, пакетними та інших.
— BETA – надійна та стабільна модель, доступна у версії з однорівневим магазином. Підходить для дротів до Ø50 мм, діапазон довжин 2000-3000-4000 мм.
— RETURN SPEED — супершвидкий та надійний податчик з робочим діапазоном Ø10-80 мм. Відмінне рішення для роботи з довгими дротиками або валами, які не можна затиснути в токарному патроні цангового типу.
Для токарних верстатів поздовжнього точення:
— MATRIX – оснащений інноваційним електронним трекером, який використовує датчик для точного та швидкого переміщення осі навантажувача, копіюючи рухи токарного верстата. Підходить для прутків до Ø25 мм та доступний завдовжки 3000-4000 мм.
— RECORD-S – автоматичний податчик прутків до Ø45 мм, доступний завдовжки 3000-4000-6000 мм. Оснащений інноваційною пневматичною зубчастою муфтою, яка за допомогою механічного з’єднання переміщає вісь навантажувача синхронно з рухами шпиндельної бабки.
— MAGIC ELETTRIC – з робочим діапазоном Ø 8-100 мм, підходить для прутків з максимальною довжиною 1600 мм та для валів, що вже нарізані за розміром мінімум на 200 мм. Повністю самоналаштовується з панелі ПЛК.
Основні відмінні риси бар-фідерів TOP AUTOMAZIONI (на прикладі моделі Infinity)
— Переналаштування пристрою подачі прутка під інший розмір займає всього 60 секунд: потрібно лише замінити цангу і внести параметри прутка, що обробляється на пульті пристрою.
— Не потрібні додаткові комплектуючі (окрім цанг).
— Надійна підтримка дроту під час роботи.
— Пристрій подачі прутка оснащений шістьма люнетами (через кожні 0,5 м) і цанговим затискачем з боку штовхача. Це дозволяє значно знизити вібрацію прутка та рівень шуму на високих оборотах, збільшуючи термін служби верстата.
— Підвищена жорсткість завдяки великій вазі пристрою – 1000 кг.
Детальну інформацію про продукцію TOP Automazioni можна отримати, звернувшись до офісу компанії ВаріТек.
Технічний семінар DOOSAN 2020
13 лютого 2020 року у місті Дніпро в офісі компанії ВаріТек відбувся Технічний семінар DOOSAN 2020.
Презентацію провели технічні фахівці із R&D-департаменту компанії DOOSAN Machine Tools (Республіка Корея).
В рамках семінару були представлені не лише покращення в конструкції існуючих моделей верстатів, а й принципово нові розробки компанії. Презентація була насичена технічними даними щодо кожної новинки модельного ряду металообробного обладнання DOOSAN, які найближчим часом надійдуть на ринок.
Крім того, було обговорено заходи щодо подальшого просування продукції DOOSAN в Україні.